0212 356 19 10

Faktoring Nedir?


Faktoring, sirketlerin daha önce dogmus ve/veya faktoring sözlesme süresi içinde isletmesi ile ilgili olarak yaptigi yurtiçi ve/veya yurtdisi mal, hizmet satislarindan dogacak vadeli alacaklarinin faktoring sirketi tarafindan temlik alinmasini kapsar. Yani kisaca faktoring kisa vadeli alacaklarin temliki anlamina gelmektedir. Faktoring sistemi banka kredisinden farklidir ve yapilan islem bilançonun aktif tarafinda hareketlenmeye neden olur.

Faktoring islemini yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli konu sirketlerin yapmis olduklari ticari isle ilgili fatura dökümlerinin olmasidir. Faktoring islemini sirketlere sundugu kolayliklar sunlardir :

Alacak Yönetimi : Saticinin vadeli satislardan dogan alacaklarini garanti altina alir.

Tahsilat Yönetimi: Satici tahsialta ayirdigi zaman ve emekten tasarruf eder.

Nakit Yönetimi: Isletmenin kullanilmayan alacaklari nakde dönüstürür ve bilançodaha likit hale gelir Eger bu konulardan birisinde dahi sikinti duyuyorsaniz bize basvurun; deneyimli kadromuz ve güçlü sermaye yapimizla büyümenize yardimci olalim.

  • Sirketler satislarini vadeli yaparak iç ve dis pazarda rekabet güçleri artmaktadir,
  • Vadeli satislarindan dogan alacaklarini faktoring islemiyle nakde dönüstüren isletmeler, kendilerine sürekli ev kesintisiz bir nakit akisi saglarlar. Böylece hammadde alimlarinda önemli oranlarda iskontodan faydalanabilirler.
  • Satici malini satarken alicinin belirleyecegi vadeye imkan taniyacagi için pazarlik etme gücü artar.
  • Faktoring islemini yapan firmada alacaklar ve ticari borçlar azalir; isletmenin sermayesi artar. Böylece bilanço daha likit hale gelir ve isletmenin kredibilitesi artar.
  • Isletmeler dis kaynak yerine kendi alacaklari karsiliginda finansman saglarlar.
  • Alacak ve tahsilat yönetimi konularini faktoring sirketine devreden isletmeler kendi sirket konulari için gerekli olan üretim, pazarlama vb. gibi faaliyetlere zaman ayirabilirler.
  • Isletmeler istedikleri anda kaynak olarak kullanabilecekleri bu esnek finansman sayesinde fon akislarini önceden planlama imkani bulurlar.
  • Periyodik olarak yapilan borçlu istihbarati ile firmalarin, alicilari hakkinda güncel bilgi almalari saglanir.

Ulusal pazarda yaptiginiz satislarda vadelerin uzamasi, tahsilatin takip edilmesi ve alacak riski konularinda sikinti yasiyorsaniz daha önceden bizimle çalismamissinizdir demektir.

Alacak, nakit ve tahsilat yönetimi konularinda sirketlerin en büyük yardimcisi olan Creditwest Faktoring Türkiye'nin neresinde olursaniz olun sizinle çalismak için yaninizda olacaktir.

Türkiye'nin en hizli büyüyen faktoring sirketi olan Creditwest Faktoring'le tanismak ve çalismak için bize basvurun.

Nisan 2015 itibariyle Creditwest Faktoring A.S.’in FACTORS CHAIN INTERNATIONAL (FCI) üyeligi baslamistir. Creditwest Faktoring yurtiçi faktoring alanindaki müsteri odakli, etik ve basarili faaliyetini uluslararasi faktöring ürünlerine de yansitacaktir.

Ne dediler?

Merhabalar creditwest ailesi öncelikle düşüncelerimizi önemsediğiniz için teşekkür ederiz. Bu sıkıntılı süreçte bize hızlı ve olumlu yanıt veren sizlere teşekkürü borç biliriz.Bankaların bile bize sağlayamadığı olanakları  hızlı ve güvenilir bir şekilde sağladığı için Creditwest ilk tercihimizdir. 

Semih Bey - Iğdır

Türkiyenin mevcut ekonomik ortamında çözüm ortağı olarak projelerimize ivedilikle yanıt verdiğinizden dolayı sizleri tercih etmekteyiz.Birçok firma içerisinde sizi ayıran özellik çalışma prensiplerine bağlı,düzgün ve çözüm odaklı çalışan tüm ekibinize teşekkür ederiz

Korhan Bey - İstanbul

Creditwest,Sanayici’nin finans ihtiyacını doğru tespit edip, hızlı ve güvenli iş modelleri ile çözüm bulan dost kuruluş.

Kadir Bey - Gebze

Neden creditwest sorusuna iki cevabım var:

1. Güven ve kurumsallık  -Bir banka kadar güven veriyorsunuz .

2. Çalışan personel ile kurmuş olduğumuz dostluk ve karşılıklı iyi niyet 

Selçuk Bey - Adana

Creditwest’i, uzun zamandır ‘’güvenilir, samimi ve hızlı ulaşabilir ‘’olmasından  dolayı tercih ediyorum.. Tüm bunları bize hissettiren müşteri temsilcimizin katkısı çok büyüktür.
 

Kader Hanım - İstanbul

Online talep

Adınız, Soyadınız
Firmanız
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz